Nowości

22 wrzesień 2021

Lagardère Travel Retail obejmuje master franczyzę marki Costa Coffee na rynkach polskim i łotewskim.

Warszawa, 21 Września 2021 - Lagardère Travel Retail i brytyjska sieć kawiarni Costa Coffee, należąca do Coca - Coli, ogłosiły dziś podpisanie umowy na mocy której Lagardere Travel Retail przejmie działalność 145 kawiarni Costa Coffee w Polsce i na Łotwie.

Umowa podpisana przez Costa Coffee i Lagardère Travel Retail to kamień milowy w strategicznym partnerstwie pomiędzy obydwoma firmami. Przekazanie kontroli nad wskazanymi kawiarniami jest świadectwem zaufania Costa Coffee do doskonałości biznesowej Lagardère Travel Retail i zdolności do dalszego wzmacniania Costa Coffee jako znaczącej marki w Polsce i na Łotwie. Lagardère Travel Retail po raz pierwszy będzie bezpośrednio zarządzać siecią Costa Coffee w Polsce, jednak obie firmy łączy wieloletnie partnerstwo. Ich współpraca rozpoczęła się w Czechach w 2008 roku, gdzie obecnie Lagardere Travel Retail zarządza siecią 60 kawiarni Costa Coffee i 60 automatami Costa Express, w różnych lokalizacjach.

Ta transakcja wzmacnia  obecną pozycję Lagardère Travel Retail w segmencie kawiarni w Polsce (dotychczas działającej poprzez sieć So! Coffee, będącą marką własną firmy).

Zgodnie z umową Lagardère Travel Retail przejmie kontrolę nad kawiarniami Costa Coffee pod warunkiem ostatecznego zatwierdzenia przez właściwe organy antymonopolowe.

Pełen tekst komunikatu prasowego znajduje się pod linkiem u góry strony.